Olescy policjanci otrzymali nowe motocykle

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie otrzymali dwa nowoczesne motocykle do patrolowania dróg powiatu. BMW R 1250 RT są oznakowane oraz dodatkowo wyróżnione wyrazistymi, odblaskowymi malowaniami. Jest też na nich nasze motto „Pomagamy i chronimy”. Zakup motocykli zrealizowany został ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Policjanci oleskiej drogówki otrzymali 2 nowoczesne motocykle do patrolowania dróg naszego powiatu. Nowe maszyny to BMW R 1250 RT. Jednoślad, znany w wersji cywilnej wielu użytkownikom, zasilany jest 2-cylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, które potrafią rozpędzić maszynę do setki w 3 sekund oraz moment obrotowy o wartości 143 Nm.

Policyjna wersja tego motocykla jest jednoosobowa ponieważ miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. Motocykl posiada malowanie według najnowszego wzoru, wzbogacone o wiele elementów odblaskowych, sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu barwy niebieskiej i czerwonej. W wyposażeniu znajdziemy podgrzewane manetki, siedzenia, system dynamicznej kontroli trakcji (DTC), system wspomagania hamowania (ABS), dynamiczny tempomat tzw. DDC oraz inne elementy poprawiające komfort, a przedew szystkim bezpieczeństwo jazdy.

Zakup motocykli zrealizowany został ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło: KPP Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *