Policjanci z Nysy odzyskali skradzione elektronarzędzia

Policjanci z Nysy zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu nyskiego. Mężczyźni są podejrzani o kradzież elektronarzędzi. Jak ustalili kryminalni, podejrzani z terenu budowy skraść mieli m. in. wiertarkę i komplet narzędzi. 55 i 59-latek usłyszeli już zarzuty kradzieży. Muszą się teraz liczyć z karą do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Nysy przyjęli zawiadomienie dotyczące kradzieży. Z policyjnych ustaleń wynikało, że z terenu budowy miały zginąć elektronarzędzia. Straty jakie w związku z przestępstwem poniósł poszkodowany to 5 000 złotych.

Kryminalni natychmiast zajęli się tą sprawą, rozpytali poszkodowanego i zabezpieczyli ślady. Szereg wykonanych czynności pozwolił im na wytypowanie dwóch podejrzewanych mężczyzn i ustalenie ich tożsamości. Kilka dni później ustali gdzie podejrzewani mogą przebywać i zatrzymali ich w miejscu zamieszkania. Natomiast skradziony łup ujawnili w piwnicy należącej do jednego z mężczyzn. Funkcjonariusze zabezpieczyli skradzione mienie, które wróci do właściciela.

55 i 59-letni mieszkańcy powiatu nyskiego usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży. Do tego przestępstwa się przyznali. Grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nysa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: