Pościg za pijanym kierującym samochodem Kia. Miał ponad 2,5 promila

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za 56-letnim kierowcą. Po zatrzymaniu okazało się, że był nietrzeźwy. Ponad dwa i pół promila alkoholu i śliska nawierzchnia to narażanie siebie i innych uczestników dróg na śmiertelne niebezpieczeństwo. Kierowca został zatrzymany, usłyszał dwa zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia. Apelujemy o trzeźwość i rozsądek na drodze!

Namysłowscy policjanci ruchu drogowego, podczas patrolu ulicami Świerczowa, zauważyli osobową kię jadącą zygzakiem. Podejrzewając, że kierujący może być pod działaniem alkoholu, postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Jednak kierowca nie reagował na wysyłane sygnały świetlne i dźwiękowe. Po kilkunastominutowym pościgu i wsparciu drugiego radiowozu, osobową kię udało się zatrzymać.

Badanie alkomatem wykazało, że 56-latek ma ponad 2 i pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy do czasu wyjaśnienia sprawy. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za popełnione czyny będzie odpowiadał teraz przed sądem. Grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, kilkutysięczna grzywna a nawet do 5 lat więzienia.

Marznący deszcz, mgła, zachmurzone niebo na zmianę z ostrym słońcem, wystarczająco mocno utrudniają życie kierowcom. Gdy dodamy do tego zestawu alkohol, mieszanka staje się śmiertelnie niebezpieczna. Apelujemy o trzeźwość i rozsądek na drodze!

Foto: Policja Namysłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: