33-latek aresztowany za posiadanie narkotyków

Kryminalni z Olesna zabezpieczyli ponad 2 kilogramy narkotyków i prawie 100 tysięcy złotych, które prawdopodobnie pochodzą z przestępstwa. Zatrzymany w tej sprawie 33-latek z powiatu opolskiego usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków za co grozi 10 lat więzienia. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy, trzymiesięczny areszt.

W sobotę ( 10 grudnia), późnym popołudniem olescy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali w centrum miasta mężczyznę, który jak wcześniej ustalili może posiadać przy sobie narkotyki. Dalsze czynności potwierdziły ich przypuszczenia. 33-latek z powiatu opolskiego miał przy sobie prawie pół kilograma marihuany.

Kolejne narkotyki kryminalni zabezpieczyli podczas przeszukania w miejscu zamieszkania zatrzymanego. Tam policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilogram marihuany i ponad pół kilograma amfetaminy. Dodatkowo zabezpieczyli prawie 100 000 złotych, które prawdopodobnie pochodzą z przestępstwa. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano wstępnie na ponad 120 000 złotych.

33-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora zatrzymany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *