54-latek usłyszał zarzuty w sprawie rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń

Dzięki obywatelskiej postawie pracowników sklepu na gorącym uczynku zatrzymany został sprawca usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 54-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie. Mieszkańcowi powiatu prudnickiego za takie przestępstwo grozi teraz do 12 lat więzienia. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do tego zdarzenia doszło w sobotę (3 grudnia), po godzinie 19:00 w centrum miasta. Według ustaleń śledczych do jednego ze sklepów wszedł mężczyzna, który trzymając przedmiot przypominający broń palną zażądał alkoholu. Na szczęście w sklepie przebywało dwóch pracowników, którzy wykorzystując nieuwagę napastnika szybko go obezwładnili.

Interweniujący na miejscu policjanci ustalili tożsamość mężczyzny. Okazał się nim 54-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. 54-latek w chwili zatrzymania miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zabezpieczyli również przedmiot, którym posługiwał się napastnik – okazało się, że nie jest to prawdziwa broń.

Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za takie przestępstwo grozi mu teraz do 12 lat więzienia. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policja Prudnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: