Dachowanie na DK 39 Namysłów – Kępno. Sprawca zdarzenia miał ponad 2 promile

W piątek 23 grudnia około godziny 16:40 do namysłowskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 39 w miejscowości Bukowa Śląska.

Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Namysłów, zespół ratownictwa medycznego i policję.

Po przybyciu służb na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych jeden z nich wypadł poza drogę i dachował.

W wyniku zdarzenia poszkodowany został 27-latek. Został on zabrany przez ZRM na gminne lądowisko skąd następnie został zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 23 HEMS Opole do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

  • Jak ustalili na miejscu policjanci ruchu drogowego z Namysłowa, 27-letni kierowca samochodu marki Opel w wyniku niewłaściwego manewru wyprzedzania zderzył się z samochodem Suzuki, a następnie zjechał do rowu i dachował. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Stracił już prawo jazdy, a samochód został zabezpieczony przez policję. Nikt innym w zdarzeniu nie ucierpiał – informuje st. asp. Paweł Chmielewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.

Foto: KP PSP Namysłów i KPP Namysłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: