„Bezpieczne Lodowiska 2023” – strażacy pomogą w wylewaniu wody na uprzednio przygotowane miejsca pod sztuczne lodowisko 

W związku z trwającym sezonem zimowych szaleństw oraz z uwagi na podniesienie poziomu bezpieczeństwa podczas sezonu zimowego, Państwowa Straż Pożarna organizuje akcję „Bezpieczne Lodowiska 2023”.

Wkrótce na terenie województwa opolskiego dzieci i młodzież rozpoczną ferie zimowe. Strażacy w ramach akcji „Bezpieczne lodowiska 2023” udzielą pomocy w wylewaniu wody na uprzednio przygotowane miejsca pod sztuczne lodowisko lub ślizgawkę np. na terenie boisk szkolnych, parków, ogródków jordanowskich czy osiedli.

Założenia akcji:

  • Strażacy udzielą wsparcia w organizacji lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu, do której należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska lub ślizgawki.
  • Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie przez zgłaszającego terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypanie band z piasku lub śniegu ewentualnie ustawienie barierek.
  • Pomocy w przygotowaniu lodowiska udzieli najbliższa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP lub Ochotnicza Straż Pożarna w uzgodnionym wcześniej terminie i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.
  • Za bezpieczeństwo dzieci przebywających na terenie lodowiska odpowiada organizator lodowiska.

Akcja „Bezpieczne Lodowiska 2023” ma za zadanie podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku, jednocześnie zwracając uwagę na zagrożenia płynące z wchodzenia na taflę lodu na sztucznym lub naturalnym zbiorniku wodnym. Strażacy wielokrotnie podkreślają, że najbezpieczniejszą formą wypoczynku na lodzie jest sztuczne lodowisko lub ślizgawka w miejscu wcześniej do tego przygotowanym.

Materiał

Opracowanie: mł. kpt. Łukasz Nowak rzecznik OKW PSP
Grafika: bryg. Marcin Betleja KW PSP w Rzeszowie
Zdjęcie ilustracyjne: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *