„Trzeźwy Poranek” w Gminie Kluczbork – ponad 1000 skontrolowanych kierowców

Dzisiaj (9 stycznia) policjanci kluczborskiej drogówki nowy tydzień rozpoczęli od działań „Trzeźwy poranek”. Sześciu policjantów drogówki od wczesnych godzin porannych na terenie gminy Kluczbork prowadzili badania profilaktyczno – kontrolne a ich celem było skontrolowanie jak największej liczby kierujących.

Funkcjonariusze poddali badaniu ponad 1000 kierowców. Policjanci w trakcie badań ujawnili dwóch kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę znajdują się po użyciu alkoholu.

U pierwszego z kierujących, urządzenie kontrolno pomiarowe pokazało 0,3 promila alkoholu, natomiast drugi z kierowców „wydmuchał” 0,25 promila.

Przypominamy

– Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny.
– Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi lub prowadzi do stężenia od 0,2 do 0,5 promila) to wykroczenie zagrożone karą aresztu albo grzywny.

W obu przypadkach kierowcy obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy.

Zdyscyplinowanym i odpowiedzialnym kierowcom mundurowi wręczali pakiety informacyjno – profilaktyczne tj. odblaski, ulotki, smycze, przekazane przez gminę Kluczbork w ramach akcji „Myśl Trzeźwo”

Działania profilaktyczno-kontrole policjanci przeprowadzają regularnie, aby wyeliminować z dróg nieodpowiedzialnych, nietrzeźwych kierowców i tym samym znacznie poprawić stan bezpieczeństwa na kluczborskich drogach.

Źródło: KPP Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: