44-latek ukradł piłę łańcuchową i 3 telefony – został zatrzymany

Już kilka dni od otrzymania zawiadomienia, krapkowiccy policjanci ustalili i zatrzymali 44-latka. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież elektrycznej piły łańcuchowej i trzech telefonów komórkowych. Pokrzywdzeni swoje straty oszacowali na blisko 2 000 złotych. Śledczy odzyskali znaczną część skradzionego mienia. Mieszkaniec gminy Krapkowice usłyszał już zarzuty, grozi mu teraz kara nawet do 5 lat więzienia.

26 stycznia, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach zostali poinformowani o kradzieży piły łańcuchowej i telefonu komórkowego, z jednego z mieszkań znajdującego się na terenie miasta.

Sprawą zajęli się kryminalni z krapkowickiej komendy. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i przesłuchali poszkodowanych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił operacyjnym na wytypowanie sprawcy. Już po kilku dniach od zgłoszenia, zatrzymali podejrzewanego. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec gminy Krapkowice. Dodatkowo, dzięki skutecznej pracy operacyjnej, mundurowi ustalili, że podejrzewany o kradzież mężczyzna, tego samego dnia, dokonał jeszcze jednego przestępstwa. Z innego mieszkania znajdującego się również w Krapkowicach, ukradł dwa telefony komórkowe.

Policjanci odzyskali znaczną część skradzionego mienia. Trafiło ono już do właścicieli. Straty pokrzywdzeni oszacowali na blisko 2 000 zł. Zatrzymany 44-latek usłyszał już zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Krapkowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: