5 pijanych kierujących zatrzymali policjanci z Brzegu

Do 2 lat więzienia grozi 5 mężczyznom za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Jednak konsekwencje nietrzeźwych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego.

Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

W minionych dniach  policjanci z Brzegu zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców. Pierwszy  z nich został zatrzymany w piątek tuż przed godziną 8:00 w Skarbimierzu Osiedle. Wówczas patrol drogowy otrzymał wezwanie z którego wynikało, że kierowca ciężarowego mana może być nietrzeźwy. Badanie na urządzeniu potwierdziło przypuszczenia zgłaszającego. 56-latek w organizmie miał blisko promil alkoholu. Tego samego dnia o godzinie 20:30 w Brzegu, policjanci zatrzymali do kontroli 50-letniego kierowcę skody. Kolejny to 42-letni kierowca audi, który wpadł w Grodkowie na ul. Wrocławskiej. Obaj mężczyźni w organizmie mieli blisko promil alkoholu.

W niedzielę tuż przed godziną 18:00 policjanci zatrzymali do kontroli BMW. Za kierownicą siedział 44-latek. Mężczyzna podobnie jak poprzednicy w organizmie miał blisko promil alkoholu. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę ponieważ miał już wcześniej cofnięte uprawnienia.

Ostatni nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany dzisiaj rano. Podczas działań pn. „Trzeźwy poranek” funkcjonariusze prowadzili kontrolę trzeźwości na jednej z ulic wylotowych z miasta. 60-letni kierowca BMW został zatrzymany przed godziną 6:00. Mężczyzna w organizmie miał blisko promil alkoholu.

Działania „Trzeźwy poranek” mają na celu eliminowanie z naszych dróg nieodpowiedzialnych kierowców, którzy są zagrożeniem dla innych użytkowników dróg. Apelujemy o to, aby nie wsiadać za kierownicę kiedy nie mamy pewności co do stanu trzeźwości. Życie i zdrowie mamy tylko jedno. Nie warto ryzykować jego utratą.

Policja Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: