Akt oskarżenia w sprawie rozboju – poszkodowanemu skradziono samochód, który szybko został zdemontowany

Prokuratura Rejonowa w Kluczborku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko czterem osobom w związku z rozbojem, do którego doszło w jednej ze wsi w Gminie Namysłów w grudniu mienionego roku.

Jak ustalono w toku śledztwa, w dniu 3 grudnia 2022 r. pokrzywdzony Grzegorz Z. udał się swoim samochodem do wsi Głuszyna na spotkanie towarzyskie, które zostało umówione za pośrednictwem jednego z portali. Nie wiedział, że w rzeczywistości kontakt nawiązała z nim jego była sympatia Izabela Z., z którą był skonfliktowany.

Faktycznym powodem, dla którego Izabela Z. zaaranżowała spotkanie z Grzegorzem Z. był zamiar popełnienia na jego szkodę przestępstwa. Wedle przestępczego planu obecny partner Kordian M. miał pobić Grzegorza Z., a następnie dokonać zaboru samochodu pokrzywdzonego. Po przyjechaniu w uzgodnione miejsce pokrzywdzony, oczekując na rzekome spotkanie, został zaatakowany przez Kordiana M., który użył ręcznego miotacza gazu. Uciekając przed napastnikiem Grzegorz Z. opuścił samochód, zostawiając klucz w stacyjce.

Wówczas Kordian M. odjechał samochodem pokrzywdzonego (marki BMW o wartości 32 000 zł), którym od razu udał się do garażu znajomego, gdzie auto zostało zdemontowane. Zainicjowane zawiadomieniem pokrzywdzonego działania funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie pozwoliły szybko ustalić sprawców przestępstwa i już następnego dnia zostali oni zatrzymani.

Śledztwem objęto łącznie cztery osoby. Oprócz Kordiana M. (27 lat) oraz Izabeli Z. (28 lat), którzy będą odpowiadać za przestępstwo rozboju, zarzuty usłyszeli również Błażej K. (18 lat) oraz Wiktor Ż. (19 lat), którzy uczestniczyli w demontażu zrabowanego samochodu.

Za zarzucone przestępstwo Kordianowi M. i Izabeli Z. grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast zarzucany Błażejowi K. i Wiktorowi Ż. Czyn zagrożony jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Opolu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: