Aż pięciu pijanych kierujących zatrzymanych w trakcie weekendu

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają realne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg! Niestety wciąż zdarzają się tacy, którzy lekceważą prawo i wsiadają za kierownicę po alkoholu. Podczas minionego weekendu krapkowiccy policjanci zatrzymali aż pięciu pijanych kierujących. Dwóch z nich to rowerzyści. Teraz zatrzymani kierowcy pojazdów mechanicznych odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Rowerzyści zostali już ukarani bardzo wysokimi mandatami karnymi. Apelujemy o rozwagę oraz ostrożność na drodze.

W miniony weekend (25-26.03) policjanci krapkowickiej drogówki zatrzymali aż 5 nietrzeźwych kierujących. To mężczyźni w wieku od 29 do 55 lat.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę, tuż po godzinie 14.00. Wtedy Oficer dyżurny krapkowickiej Komendy otrzymał zgłoszenie o motorowerzyście, który „wężykiem” jedzie w kierunku Krapkowic. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci.

Mundurowi wskazanego mężczyznę napotkali w Krapkowicach, na wiadukcie nad autostradą, stojącego obok swojego pojazdu. 29-latek oświadczył policjantom, że to nie on kierował pojazdem a jego szwagier, który zaraz dostarczy na miejsce paliwo z pobliskiej stacji benzynowej. Jak szybko zweryfikowali mundurowi, ta informacja nie była prawdziwa. Potwierdził to również przybyły na miejsce wskazany przez kierowcę szwagier, który zaprzeczył, aby jechał motorowerem. Jak się szybko okazało, 29-latek podróżował mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei zatrzymany tego samego dnia w Łowkowicach, 30-letni kierowca audi, miał niewiele mniej, bo blisko dwa promile.

Już dzień później funkcjonariusze zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 34-letni mieszkaniec gminy Krapkowice, podróżując swoim motorowerem marki junak, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Dwaj następni kierujący, którzy wykazali się brakiem wyobraźni, to rowerzyści. Funkcjonariusze zatrzymali ich w niedzielę (26.03.) w jednej z miejscowości w gminie Strzeleczki. To 41 i 55-letni mieszkańcy wymienionej gminy. Młodszy z mężczyzn kierując rowerem miał blisko 1,5 promila, starszy natomiast blisko promil alkoholu w organizmie. Obaj zostali już ukarani bardzo wysokimi mandatami karnymi.

Zatrzymanym kierowcom pojazdów mechanicznych natomiast grozi kara do dwóch lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu. Dlatego gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Źródło: KPP Krapkowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *