Brzescy policjanci podsumowali działania „NURD”

Policjanci brzeskiej drogówki przeprowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów oraz innych użytkowników naszych dróg. W trakcie swoich działań ujawnili blisko 70 wykroczeń związanych m.in. z niewłaściwym zachowaniem wobec pieszych czy też niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Działania rozpoczęły się od wczesnych godzin porannych i potrwały do wieczora.

22 marca, policjanci z ruchu drogowego w całym kraju przeprowadzili działania skierowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Naszym głównym celem było zwrócenie uwagi wszystkich użytkowników dróg na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Sezon wiosenny już rozpoczęty, a więc na drodze możemy spotkać również osoby korzystające z hulajnóg i jeżdżące na rolkach. Przyglądaliśmy się wzajemnym relacjom niechronionych i kierowców samochodów.

Funkcjonariusze z brzeskiej drogówki ujawnili blisko 70 wykroczeń, z czego kierujący samochodami popełnili ich 24. Natomiast piesi naruszyli przepisy w 16 przypadkach, a rowerzyści 26 razy złamali prawo. Z tej liczby 39 osób zostało ukaranych mandatami karnymi, wobec 1 osoby został skierowany wniosek o ukaranie do sądu, a 29 osób zostało pouczonych. Policjanci ujawnili również 3 nietrzeźwych rowerzystów.

Jednocześnie przypominamy, że to właśnie wykroczenia związane z bezpieczeństwem pieszych to te, które podlegają pod warunki recydywy. Teraz osoby, które nie zachowały się prawidłowo wobec pieszych, np. nie ustąpiły im pierwszeństwa, przez 2 lata muszą liczyć się z dwukrotnie wyższymi kwotami mandatów, jeśli znów popełnią to samo wykroczenie.

Pamiętajmy, bezpieczny ruch drogowy to gra zespołowa. Każdy z nas ma na nią wpływ, a przestrzegając przepisów i wzajemny szacunek są tutaj niezbędne.

Źródło: KPP Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *