Kierowca Seata pędził obwodnicą Grodkowa 180 km/h

Nadmierna prędkość wciąż jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń na drogach. Pasażerowie, kierowcy i niechronieni użytkownicy ruchu drogowego w takich sytuacjach tracą zdrowie, a nawet życie. To dla funkcjonariuszy mocny argument, by surowo karać kierowców, którzy lekceważą prawo i powodują niebezpieczne sytuacje na drodze. Przekonał się o tym 48-letni kierowca seata, który obwodnicą Grodkowa jechał ponad 180 km/h.

W minioną niedzielę policjanci z brzeskiej drogówki kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy na obwodnicy Grodkowa. Około godziny 9:30 namierzyli jak kierowca seata znacznie przekroczył dozwolona prędkość. Mundurowi video rejestratorem namierzyli jak 48-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego jechał 180 km/h. W miejscu, gdzie obowiązuje 90 km/h. dozwoloną prędkość przekroczył o ponad 90 km. Właściciel seata został ukarany mandatem w wysokości 2 500 zł. Dodatkowo na jego konto wpłynęło 15 pkt karnych.

Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami i nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny zdarzeń na naszych drogach. Niestety wciąż zbyt wielu kierowców lekceważy ograniczenia prędkości i zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim jeździ zbyt szybko. Kierowco, pamiętaj, że ty i twoi bliscy życie macie tylko jedno. Nie warto się śpieszyć, bo kiedy dojdzie do zdarzenia może być za późno. Dlatego za kierownicę wsiadaj zawsze wypoczęty, kieruj się zasadą ograniczonego zaufania i nigdy się nie śpiesz.

Źródło: KPP Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *