Niebezpieczny transport zatrzymany przez kluczborską policję

Zatrzymaniem prawa jazdy kierowcy, dowodu rejestracyjnego, stwierdzonymi naruszeniami w kwocie prawie 12.000 zł, mandatem dla kierowcy w wysokości 2050 zł oraz odholowaniem kontrolowanego pojazdu zakończyła się kontrola pojazdu przewożącego miał węglowy z Kluczborka do Olesna.

Kontrolę przeprowadzili, wezwani przez policjantów z KPP w Kluczborku, inspektorzy z byczyńskiego oddziału WITD w Opolu.

Przybyli na miejsce inspektorzy stwierdzili, że kierowca nie rejestrował swojego czasu pracy na karcie kierowcy. Jak wyjaśnił, ważność dotychczasowej karty już mu się skończyła, a nie dostał jeszcze nowej karty z PWPW.

Ponadto inspektorzy ustalili, że zarówno ciągnik, jak i naczepa nie posiadały ważnych badań technicznych a dodatkowo stan techniczny naczepy spowodował, że na miejsce kontroli został wezwany holownik, którym została odholowana do najbliższej stacji napraw.

Za stwierdzone nieprawidłowości odpowiedzialność poniesie zarówno przewoźnik, jak i osoba zarządzająca u niego transportem, wobec których zostały wszczęte postępowania administracyjne.

Źródło: WITD Opole

2 myśli na temat “Niebezpieczny transport zatrzymany przez kluczborską policję

  1. Wielkie zatrzymanie śmiech. Tam gdzie powinni kontrolować to omijają szerokim łukiem. Wnioski są dwa, albo nie chce im się pracować, albo ktoś bierze dobrą kasę od tych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: