O krok od tragedii. Akcja ratunkowa na Nysie Kłodzkiej

Dziś rano, tuż po godz. 9.00 służby ratunkowe zostały zaalarmowane, że na Nysie Kłodzkiej w okolicy jazu przy Alei Wojska Polskiego doszło do wywrócenia kajaka, którym płynął mężczyzna. 

– Mężczyzna prawdopodobnie chciał przepłynąć jaz, który znajduje się na Alei Wojska Polskiego i doszło do wywrócenia kajaka. Mężczyzna płynął sam. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków udało się go szybko wyciągnąć na brzeg – mówi kpt. Dariusz Pryga, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie.

Życiu 43-latka nie zagraża niebezpieczeństwo. Został zabrany do szpitala w Nysie. Na miejscu działały 3 zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego a także policja.

Do tragedii nie doszło także dzięki szybkiej reakcji świadka. Strażak po służbie wracał akurat z niedzielnej mszy gdy zauważył kajakarza. To on zawiadomił służby ratunkowe.

43-latek miał dużo szczęścia. Jak mówi kpt Dariusz Pryga, takie akcje jak dziś, przy spiętrzonej wodzie, są bardzo trudne i niestety niosą spore ryzyko niepowodzenia.

Źródło: NysaHot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: