W poniedziałek 8 stycznia chwilę po godzinie 11:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu na terenie posesji przy ulicy Szkolnej w Kątach Opolskich.
Kiedy w drodze na miejsce były już zastępy, wpłynęła informacja o tym, że pożar zaczyna się rozprzestrzeniać na budynek znajdujący się w pobliżu.
Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu potwierdzono treść zgłoszenia. Ogniem objęta była cała wiata garażowa. Płomienie dosięgły również dachu budynku mieszkalnego znajdującego się centralnie obok.
Strażakom udało się opanować pożar, dzięki czemu ogień nie zajął całego dachu, bądź co gorsza domu mieszkalnego.
Przyczyną pożaru był gorący popiół, który właściciel wrzucił do kosza. Ten zaczął się topić, a następnie palić. Centralnie obok kubła znajdowało się poukładane drewno, które również objęte zostało ogniem. Z czasem pożar przeniósł się na całą wiatę garażową, a później na poddasze budynku.
Nikomu nic się nie stało.
Na miejscu działały zastępy straży pożarnej z JRG 1 Opole, OSP Przywory, OSP Kosorowice i OSP Tarnów Opolski.
Fot. OSP Kosorowice i OSP Tarnów Opolski





