Wstępne podsumowanie świątecznego weekendu na nyskich drogach

Jak co roku, w trakcie świąt nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali nyscy policjanci. Przez świąteczny weekend przeprowadzili ponad 900 badań trzeźwości. Z tej liczby zostało zatrzymanych 6 nietrzeźwych kierujących. Wstępny bilans tegorocznych świąt na naszych drogach to 11 niegroźnych w skutkach zdarzeń drogowych.

Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących oraz mieszkańców czuwali policjanci ruchu drogowego, oraz prewencji. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców. Funkcjonariusze zbadali na zawartość alkoholu ponad 900 kierowców. Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również prędkość, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Nyskiej Komendy ujawnili prawie 200 wykroczeń popełnionych przez uczestników ruchu drogowego. Zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych pojazdu z uwagi na nieprawidłowy stan techniczny oraz brak aktualnych badań technicznych.

Podczas świątecznego weekendu ujawniono kierujących, którzy zdecydowali się, na jadę pod wpływem alkoholu. Na drogach naszego powiatu trzech kierujących rowerem, zostało ukaranych mandatami w kwocie 2 500 tys. zł. Niechlubnym rekordzistą, który kierował rowerem pod wpływem alkoholu, okazał się 27-latek zatrzymany do kontroli w miejscowości Buków. Mężczyzn miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzy.

Nietrzeźwi kierujący pojazdami spowodowali 2 zdarzenia drogowe.

W sobotę (30 marca) około godziny 7:00 dyżurny nyskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego, który miał wjechać w skrzynkę elektryczną. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, mundurowi potwierdzili treść zgłoszenia. Okazało się, że w Niwnicy kierujący osobowym BMW stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem i uderzył w skrzynkę elektryczną oraz przęsło ogrodzeniowe. Podczas wykonywania czynności wyszło na jaw, że 26-letni mężczyzna kierował pojazdem, mając blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Stracił on już swoje uprawnienia, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło tego samego dnia przed godziną 18:00. W Kamienicy kierujący ciągnikiem rolniczym nie ustąpił pierwszeństwa pojazdu prawidłowo jadącemu osobowym renault. 42-latek kierujący ciągnikiem marki ursus wydmuchał 2,11 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy i za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Reagujmy na niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, dzwoniąc po numer telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie.

Źródło: KPP Nysa