36-latek kąpał się na niestrzeżonym kąpielisku. Jak się okazało, był poszukiwany i miał przy sobie narkotyki

Mężczyzna kąpał się na jednym z niestrzeżonych akwenów w powiecie krapkowickim czym zwrócił uwagę zgłaszającego wędkarza. Świadek powiadomił policjantów, którzy po przybyciu na miejsce wylegitymowali 36-latka. Jak szybko ustalili mundurowi, mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary więzienia za przestępstwa narkotykowe. Jakby tego było mało, posiadał przy sobie kilkadziesiąt gramów amfetaminy – został zatrzymany. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Latem policjanci często podejmują różnego rodzaju interwencje związane z wypoczynkiem nad wodą.  Tym razem, w miniony piątek (05.07) tuż po godzinie 22:00, do dyżurnego w Krapkowicach zadzwonił zaniepokojony wędkarz. Świadek zauważył, że na jednym z akwenów, kąpie się mężczyzna. Obawiając się o jego zdrowie, poinformował policjantów, którzy natychmiast udali się na miejsce.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze, potwierdzili tę wersję wydarzeń. Dzięki skoordynowanym działaniom ze strażą pożarną, mężczyzna dopłynął na brzeg gdzie został wylegitymowany. Jak się okazało był nim 36-letni mieszkaniec Krapkowic. Tłumaczył, że chciał tylko popływać. Jednak kąpiel w miejscu niedozwolonym nie była jedynym przewinieniem jakiego dopuścił się 36-latek. Policjanci podczas kontroli w jego plecaku  znaleźli biały proszek. Po sprawdzeniu narkotestem szybko okazało się, że to amfetamina.

Jak ustalili mundurowi mężczyzna już wcześniej był karany za przestępstwa narkotykowe, za co ciąży na nim wyrok 1 roku i 8 miesięcy więzienia. Teraz, oprócz zasądzonej wcześniej kary odpowie za popełnione czyny, za które grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Krapkowice