Nocna kontrola policyjnych wodniaków zakończona zatrzymaniem

Zatrzymaniem trzech mężczyzn w wieku od 24 do 34 lat zakończyła się nocna kontrola policjantów z Sezonowego Ogniwa Wodnego w Turawie. Funkcjonariusze znaleźli przy zatrzymanych mężczyznach narkotyki, głównie amfetaminę. Dodatkowo, jeden z nich był poszukiwany do odbycia kary aresztu za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe. 24-latek już trafił do aresztu, gdzie odsiaduje karę. Wszystkim trzem mieszkańcom powiatu strzeleckiego grozi teraz do 3 lat więzienia.

6 lipca, około godz. 23:00, w Kotorzu Małym policjanci z ogniwa wodnego w Turawie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Nerwowe zachowanie kierowcy i dwójki jego pasażerów wzbudziło czujność funkcjonariuszy. 34-letni kierujący był mocno pobudzony, co mogło wskazywać na zażycie środków odurzających. W tej sytuacji policjanci przystąpili do dalszej, szczegółowej kontroli podróżujących.

Już po chwili okazało się, że kierowca miał pod siedzeniem schowane kilka gramów amfetaminy i meta amfetaminy. Natomiast po sprawdzenie w policyjnych systemach okazało się, że 24-letni pasażer jest poszukiwany do odbycia kary aresztu za przestępstwa narkotykowe, a kontrola jego odzieży wykazała, że posiada przy sobie kilka porcji amfetaminy. Drugi z pasażerów, 26-latek również posiadał przy sobie kilka gramów amfetaminy i marihuanę. Trzej mieszkańcy powiatu strzeleckiego zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostki policji.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z posiadaniem środków odurzających. 34-letniemu kierowcy dodatkowo została pobrana krew na obecność narkotyków. Musi się on liczyć również z zarzutem kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających. 24-letni poszukiwany został przewieziony do aresztu, gdzie odbywa już wcześniej zasądzoną karę. Wszystkim zatrzymanym grozi teraz do 3 lat więzienia.

Źródło: KMP Opole