W terenie zabudowanym na „pięćdziesiątce” jechał 75 km/h. Nigdy nie miał prawa jazdy, za to w organizmie ponad promil alkoholu

Policjanci z Brzegu zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. Mężczyzna jechał zdecydowanie za szybko w terenie zabudowanym. Podczas kontroli od razu się przyznał, że nie posiadał nigdy prawa jazdy, a badanie na urządzeniu wykazało, że był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad promil alkoholu.

W sobotę przed południem policjanci z brzeskiej drogówki w Skarbimierzu-Osiedle zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości. Mężczyzna w terenie zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał 75 km/h.

Jeszcze przed sprawdzeniem w policyjnym systemie kierujący przyznał, że nie posiada uprawnień do kierowania. Dodatkowo okazało się, że przekroczona prędkość i brak uprawnień to nie jedyne przewinienie mężczyzny. 33-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 1 promil alkoholu.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. To prawne konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania nietrzeźwych kierowców. Jednak często są oni również odpowiedzialni za tragiczne zdarzenia, w których inni użytkownicy dróg lub ich pasażerowie tracą zdrowie, a nawet życie. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą, a kiedy masz podejrzenia, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareaguj i poinformuj nas o tym dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Źródło: KPP Brzeg, Zdjęcie ilustracyjne: archiwum