Wypadek na DK40 Prudnik – Łąka Prudnicka. Trzy osoby trafiły do szpitala

W środę 10 września około godziny 08:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na prostym odcinku drogi krajowej nr 40 pomiędzy Prudnikiem a Łąką Prudnicką (gmina Prudnik).

Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Prudnik, OSP Łąka Prudnicka, zespoły ratownictwa medycznego oraz policję.

Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi łącznie podróżowały cztery osoby.

Strażacy udzielili pomocy dwóm kobietom do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Ruch w rejonie zdarzenia odbywał się wahadłowo.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zderzenia doszło podczas manewru wyprzedzania. Uczestnikami byli kierujący samochodem osobowym marki Renault, czyli 62-letni mężczyzna podróżujący z dwójką pasażerów oraz 48-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki Kia.

Podróżujący Renault (trzy osoby) zostali przewiezieni do szpitala. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja.

Fot. Andrzej Dereń / Tygodnik Prudnicki