Opolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Paweł Kielar wyróżnił st. bryg. Piotra Zdziechowskiego, przyznając mu pochwałę za dokonanie czynu świadczącego o wyjątkowej odwadze.
Podczas tej samej uroczystej zbiórki podobne wyróżnienie otrzymał st. kpt. Łukasz Połomski, któremu pochwałę wręczył Komendant Powiatowy PSP w Kędzierzynie-Koźlu bryg. Szymon Jędrzejas.
Uhonorowanie strażaków nastąpiło poprzez wręczenie decyzji o przyznaniu pochwał za dokonanie czynu świadczącego o wyjątkowej odwadze. Wyróżnienia przyznano w związku z działaniami, jakie funkcjonariusze podjęli 6 listopada 2025 roku w miejscowości Pawonków (woj. śląskie).
St. bryg. Piotr Zdziechowski oraz st. kpt. Łukasz Połomski, będąc świadkami wypadku drogowego, natychmiast przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanym. Dzięki ich szybkiej reakcji, zdecydowaniu i profesjonalizmowi udało się ograniczyć negatywne skutki zdarzenia oraz zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom wypadku.
Postawa wyróżnionych strażaków stanowi przykład najwyższego profesjonalizmu, odwagi i gotowości do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi – wartości, które są fundamentem służby w Państwowej Straży Pożarnej.
Serdecznie gratulujemy wyróżnionym funkcjonariuszom i życzymy dalszych sukcesów w służbie oraz w życiu osobistym.
Fot. KW PSP Opole





