W czwartek 13 listopada o godzinie 07:20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na autostradzie A4, na 238 kilometrze w kierunku Wrocławia.
Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG 2 Opole, JRG Krapkowice, OSP Prószków oraz OSP Rogów Opolski, a także patrol Policji i dwa pojazdy Służby Autostradowej.
Po dojeździe stwierdzono, że samochód osobowy uderzył w tył naczepy ciężarówki, która znajdowała się na pasie awaryjnym.
W wyniku zderzenia oba pojazdy zostały uszkodzone, jednak kierowcy podróżujący nimi nie wymagali pomocy medycznej.
Na czas prowadzonych działań ratowniczych nitka autostrady w kierunku Wrocławia była całkowicie zablokowana.
Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja.
Fot. OSP Prószków


