Bryg. Mirosław Stadniczuk odchodzi na emeryturę

W piątek w Komendzie Powiatowej PSP w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się uroczyste pożegnanie Komendanta Powiatowego PSP bryg. Mirosława Stadniczuka.

Na uroczystości obecni byli funkcjonariusze i pracownicy kędzierzyńsko-kozielskiej komendy PSP, przedstawiciele służb mundurowych, samorządu, komendanci powiatowi i miejski PSP województwa opolskiego oraz Opolski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Krzysztof Kędryk oraz Zastępca OKW PSP st. bryg. Arkadiusz Kuśmierski.

Podczas uroczystości odbyło się również przekazanie obowiązków pełnienia obowiązków Komendanta Powiatowego PSP bryg. Piotrowi Dudkowi, który do tej pory pełnił stanowisko zastępcy dowódcy JRG w Krapkowicach.

Bryg. Stadniczuk odchodzi na emeryturę. Jego kariera od wielu, wielu lat związana była z chemią i działaniami ratowniczymi.

Mirosław Stadniczuk do służby wstąpił 1 lipca 1993 roku rozpoczynając swoją strażacką przygodę z Opolem i Szkołą Podoficerską w Opolu. To na jego publikacji (napisanej wraz z dzisiejszym Komendantem Miejskim PSP w Opolu bryg. Leszkiem Koksanowiczem) związanej z ratownictwem chemicznym, uczyli się i uczą młodzi adepci pożarnictwa. W 2003 roku Stadniczuk trafił do Komendy Powiatowej PSP w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie był dowódcą grupy chemiczno-ekologicznej, dowódcą JRG a następnie od 2015 roku Komendantem Powiatowym PSP.

Panie brygadierze, życzymy wiele sukcesów, zadowolenia z życia i wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

Foto: kk24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *