Odejście na emeryturę trzech strażaków z Prudnika

W miniony wtorek 25 lutego 2020 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Prudniku odbyła się uroczysta zmiana służby, podczas której oficjalnie pożegnani zostali trzej funkcjonariusze prudnickiej jednostki ratowniczo-gaśniczej w osobach st. ogn. Krzysztofa Baracza, st. ogn. Roberta Zmarzłego oraz st. ogn. Zbigniewa Wąsowskiego, którzy podjęli decyzje o odejściu na zaopatrzenie emerytalne.

Zgodnie z pożarniczym ceremoniałem uroczystość rozpoczęła się od złożenia przez dowódcę JRG meldunku st. kpt. mgr. inż.  Krzysztofowi Wiciakowi – Komendantowi Powiatowemu PSP w Prudniku, następnie odczytana została treść decyzji w sprawie zwolnienia ze służby w Państwowej Straży Pożarnej wymienionych strażaków.

Komendant Powiatowy PSP w Prudniku w słowach skierowanych do rozstających się ze strażackim mundurem funkcjonariuszy serdecznie podziękował za całokształt ich długoletniej służby zawodowej na rzecz rejonu i powiatu prudnickiego, wyrażając szczególną wdzięczność za sumienną i rzetelną pracę, wysoki poziom zaangażowania i zdyscyplinowania, wzorowe wypełnianie swoich obowiązków wykraczających niejednokrotnie poza zakres czynności oraz przekazywanie wiedzy i nabytego z wiekiem doświadczenia w rzemiośle pożarniczym młodym pokoleniom strażaków.

W trakcie uroczystości, żegnający się z czynną pożarniczą służbą funkcjonariusze otrzymali z rąk komendanta pamiątkowe reliefy św. Floriana wraz z listami okolicznościowymi, a także wiele serdecznych życzeń wszelkiej pomyślności i powodzenia od koleżanek i kolegów z KP PSP w Prudniku.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Piotr Sobek KP PSP Prudnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *