Nadmierna prędkość i lekceważenie bezpieczeństwa pasażerów

W miniony weekend policjanci z prudnickiej drogówki zatrzymali 3 kierowców, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy ruchu drogowe. Dwóch z nich przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Brakiem wyobraźni wykazał się także kierujący ciągnikiem rolniczym, który przewoził 4 osoby niezgodnie z przepisami.

Wyczyny tych kierowców zarejestrowali funkcjonariusze w nieoznakowanym radiowozie.

Policjanci z prudnickiej drogówki szczególną uwagę zwracają na tych kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy drogowe. W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali do kontroli dwóch mieszkańców powiatu prudnickiego, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 51-latek, który jechał skodą 116 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Nieznacznie mniej, bo 107 km/h miał na liczniku 21-latek jadący audi. Obaj kierowcy już stracili prawo jazdy na 3 miesiące oraz zostali ukarani wysokimi mandatami a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

Brakiem wyobraźni wykazał się także mieszkaniec gminy Głogówek, który kierował ciągnikiem rolniczym z przyczepą. Kierujący traktorem zlekceważył wymogi bezpieczeństwa i pomimo, że pojazd nie był do tego przystosowany, przewoził na przyczepie oraz w kabinie traktora łącznie 4 osoby. Za takie wykroczenie mężczyzna również stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz został ukarany mandatem a na jego konto trafiły 4 punkty karne.

Pamiętajmy, że przewożenie osób ponad liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich pasażerów, a w przypadku zdarzenia drogowego może być tragiczne w skutkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: