Krapkowice. Mieszkaniec Namysłowa jechał 107 km/h w terenie zabudowanym.

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Krapkowiccy policjanci zatrzymali kierowcę, który o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Urządzenie pokazało, że pędził on w terenie zabudowanym 107 km/h.

Krapkowiccy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. W ubiegłym tygodniu w Krapkowicach mundurowi zatrzymali prawo kierującemu volkswagena.

34-letni kierowca w terenie zabudowanym jechał 107 km/h. Mieszkaniec Namysłowa przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o 57 km/h.

Oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, 34-latek został ukarany wysokim mandatem oraz punktami karnymi.

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Tekst: Policja Krapkowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: