Złamali zakaz przemieszczania się – zostali ukarani karą grzywny po 5 tys. zł

Pięcioro mieszkańców powiatu krapkowickiego zostało ukaranych grzywną po 5 tysięcy złotych za niestosowanie się do obostrzeń wprowadzonych na początku kwietnia. Wszystkie te osoby przemieszczały się bez ważnego powodu. Inspektor Sanitarny nałożył na nich grzywnę w formie decyzji administracyjnej na łączną kwotę 25 tysięcy złotych.

W związku rozprzestrzenianiem się koronawirusa, od 1 do 19 kwietnia wprowadzono obostrzenia dotyczące przebywania i poruszania się w przestrzeniach publicznych. Niestety pomimo płynących apeli o stosowanie się do wprowadzonych zakazów – w tym czasie – doszło do zdarzeń, w których funkcjonariusze musieli interweniować wobec osób lekceważących obostrzenia, narażając tym samym na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również swoich bliskich oraz wielu innych ludzi.

Dwa wypadki śmiertelne, do których doszło na początku kwietnia w naszym powiecie, pokazują, że młodzi ludzie nie przestrzegali wprowadzonych zakazów i przemieszczali się bez ważnego celu. W pierwszym zdarzeniu 19-letni kierowca bmw w miejscowości Ćwiercie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z stojącym na poboczu osobowym volkswagenem. 35-letni kierowca golfa zginął na miejscu. Do drugiego doszło na trasie pomiędzy Pisarzowicami a Kierpieniem. W wyniku tego zdarzenia 21-letnia pasażerka pojazdu poniosła śmierć na miejscu, a dwoje innych uczestników w wieku 25 lat z obrażeniami ciała trafiło do szpitala.

W kolejnych przypadkach policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze podczas patrolu parków w Krapkowicach zatrzymali 38-letniego kierowcę motoroweru. Mężczyzna jechał drogą wyznaczoną dla rowerów. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca jednośladu jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo w tym stanie przewoził nietrzeźwą pasażerkę. Kobieta w organizmie miała blisko promil. Natomiast, 39-letni kierowca tico na jednej z ulic w Gogolinie uderzył w głaz. Mundurowi sprawdzili go w policyjnym systemie. Jak się szybko okazało, złamał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 2 promile alkoholu.

O powyższych sytuacjach policjanci powiadomili służby sanitarne. Sanepid nałożył na pięciu mieszkańców powiatu krapkowickiego grzywny w formie decyzji administracyjnej w łącznej kwocie 25 tysięcy złotych.

Źródło: KPP Krapkowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *