Naruszyli zakaz przemieszczania się – wpadli z narkotykami.

Krapkowiccy policjanci zatrzymali 40-latkę i o 5 lat młodszego mężczyznę. Osoby te spotkały się ignorując obowiązujące obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Dodatkowo w trakcie kontroli policjanci znaleźli przy nich zawiniątka z suszem roślinnym i białym proszkiem.

Wstępne badania narkotesterem wykazało, że zabezpieczone substancję to marihuana i amfetamina. W mieszkaniu 35-latka, funkcjonariusze znaleźli kolejne porcje narkotyków. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 3 lat więzienia.


11 kwietnia, tuż przed godz. 11:00 krapkowiccy policjanci patrolując miasto, zwrócili uwagę na jeden z zaparkowanych pojazdów. W volkswagenie siedziały dwie osoby. Funkcjonariusze postanowili skontrolować, czy znajdujące się w środku osoby stosują się do ograniczeń i zakazów związanych z epidemią koronawirusa. 40-lenia kobieta i o 5 lat młodszy mężczyzna poinformowali ich, że są znajomymi i spotkali się, by porozmawiać. W sposób lekceważący i ironiczny odnosili się do wprowadzonych zakazów i obostrzeń. W związku z popełnionymi wykroczeniem, funkcjonariusze ukarali ich mandatem.

W trakcie czynności, kobieta i mężczyzna sprawiali wrażenie zdenerwowanych. Wkrótce stało się jasne, co było przyczyną ich zachowania. Policjanci znaleźli przy nich zawiniątka z suszem roślinnym i białym proszkiem. Badanie narkotestem pokazało, że to marihuana i amfetamina. Podczas przeszukania mieszkania 35-latka policjanci zabezpieczyli kolejne porcje narkotyków.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie kilka gramów środków odurzających. Jeszcze tego samego dnia zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie podejrzanym zarzutów posiadania narkotyków. Za taki czyn grozi kara do 3 lat więzienia.

Zdjęcie Ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: