Śmierć mężczyzny w łazience. Czy zabił go czad ?

W czwartek 7 maja około godziny 15:00 do oleskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o nieprzytomnej osobie wewnątrz budynku mieszkalnego, która najprawdopodobniej zatruła się tlenkiem węgla. 

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że nieprzytomny mężczyzna znajduje się w pomieszczeniu łazienki, gdzie również zlokalizowany jest piec c.o. Do budynku natychmiast wprowadzono rotę w aparatach ODO w celu ewakuacji poszkodowanego na zewnątrz, gdzie po przeprowadzeniu kontroli funkcji życiowych stwierdzono ich brak. W związku z powyższym strażacy przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora AED, którą kontynuowano następnie przez przybyłe zespoły ratownictwa medycznego – informują strażacy z Gorzowa Śląskiego. 

Po blisko 30-minutowej resuscytacji, przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Przeprowadzona analiza powietrza wewnątrz pomieszczenia nie wykazała obecności tlenku węgla. Dokładne przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Do zdarzenia zadysponowano po jednym zastępie straży pożarnej z JRG Olesno i OSP Gorzów Śląski, dwa zespoły ratownictwa medycznego i policję.

Foto: OSP Gorzów Śl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: