Samochód ciężarowy „pchał” osobówkę po obwodnicy Opola. Policja szuka sprawcy

Wczoraj (3.08) po 17:00 otrzymaliśmy informację o zdarzeniu drogowym na obwodnicy Opola, w którym brał udział samochód osobowy i ciężarówka. Na miejsce pojechali policjanci, na których czekali świadkowie zdarzenia. Był też samochód osobowy, czyli Audi, które brało udział w zdarzeniu. Kierowca tego samochodu został wcześniej przetransportowany do szpitala.

Zarówno z relacji świadków, jak i kierującego wynika, że w momencie, kiedy samochód osobowy ruszył na skrzyżowaniu, najechał na niego samochód ciężarowy. W trakcie zderzenia silnik w osobówce zgasł.

Z relacji świadków wynika, że ciężarówka miała pchać tę osobówkę na dystansie około kilometra. Na szczęście kierowcy Audi udało się zjechać na bok, natomiast agresywny kierowca ciężarówki odjechał z miejsca zdarzenia.

W tej chwili policjanci prowadzą dochodzenie pod kątem spowodowania wypadku. Kierowca odpowie również za nieudzielenie pomocy oraz oddalenia się z miejsca zdarzenia. W tej chwili gromadzimy materiał dowodowy, przesłuchujemy świadków i zabezpieczamy monitoring na trasie przejazdu tego samochodu ciężarowego. Poszkodowany doznał obrażeń, które skutkują rozstrojem zdrowia powyżej dni 7. Stąd mowa o wypadku oraz nieudzieleniu pomocy – mł. asp. Agnieszka Nierychła, oficer prasowy KMP w Opolu.

Foto i video: 24opole.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *