2 promile miał kierowca, który śmiertelnie potrącił rowerzystę w Nasalach koło Byczyny

W poniedziałek 21 września chwilę przed godziną 20 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty w miejscowości Nasale.

Do działań skierowano po jednym zastępie straży pożarnej z JRG Kluczbork, OSP Byczyna i OSP Nasale oraz Zespół Ratownictwa Medycznego z podstacji w Praszce i patrole policji z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Kluczbork.

Na miejsce jako pierwsi dotarli strażacy z Byczyny i Nasal, którzy po rozpoznaniu stwierdzili brak czynności życiowych u potrąconego rowerzysty. Niestety pomimo prowadzonej resuscytacji krążeniowo oddechowej przybyły na miejsce ZRM stwierdził zgon 30-letniego mężczyzny.

– Ze wstępnych ustaleń pracującej na miejscu zdarzenia grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora wiadomo, że 35-latek kierujący Volkswagenem Golfem jadąc od Nasal w kierunku Byczyny, uderzył w prawidłowo jadącego rowerzystę. Jak się okazało po badaniu alkomatem, kierowca samochodu osobowego wydmuchał 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Dzisiaj po południu zostaną przedstawione mu zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Kierowca nie przyznaje się do winy – informuje w rozmowie z portalem O!Polskie Ratownictwo asp. sztab. Dawid Gierczyk oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.

5 myśl na temat “2 promile miał kierowca, który śmiertelnie potrącił rowerzystę w Nasalach koło Byczyny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *