Zakażenia w kraju: 18 820 nowych przypadków, 236 osoby zmarły. Opolskie: 395 nowych przypadków, zmarło 7 osób. Raport 28.10.2020r.

KRAJ

Ministerstwo Zdrowia informuje, że mamy 18 820 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: wielkopolskiego (2885), mazowieckiego (2644), małopolskiego (2165), śląskiego (1868), łódzkiego (1860), kujawsko-pomorskiego (1215), dolnośląskiego (1140), podkarpackiego (1039), pomorskiego (901), lubelskiego (700), świętokrzyskiego (536), warmińsko-mazurskiego (442), opolskiego (395), lubuskiego (380), zachodniopomorskiego (360), podlaskiego (290).

Z powodu COVID-19 zmarło 29 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 207 osób. Jednocześnie informujemy o usunięciu przez WSSE w Krakowie 2 zgonów, odejmujmy je ze statystyk.

Liczba zakażonych koronawirusem: 299 049/4 851 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE

PSSELiczba chorych na dzień raportuLiczba nowych przypadkówLiczba zgonów w ciągu 24 godzinLiczba zgonów łącznieLiczba ozdrowieńców w ciągu 24hLiczba ozdrowieńców łącznie
Brzeg1944040192
Głubczyce187430110334
Kędzierzyn- Koźle9165212116310
Kluczbork20329080337
Krapkowice335241515172
Namysłów2931401637143
Nysa75532115190
Olesno4042224823436
Opole75035 – opolski
42 – M.Opole
24653924
Prudnik463550320182
Strzelce Op.77843020177
WSSE OPOLE527839571791653297
LICZBA NOWYCH PRZYPADKÓW ZGONÓW -7, w tym:
Liczba zgonów z powodu COVID-19 – 1
Liczba zgonów z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 6

UWAGA: W dniu wczorajszym błędnie wykazano ilość ozdrowieńców w powiecie prudnickim było 163, a miało być 162. Ogółem suma ozdrowieńców powinna być 3132, a nie 3133

Źródło: Ministerstwo Zdrowia, Opolski Urząd Wojewódzki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: