Zatrzymanych 3 nietrzeźwych podczas weekendu w jednym tylko powiecie

Tylko podczas ostatniego weekendu policjanci z Głubczyc zatrzymali 3 nietrzeźwych. Rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jeden z zatrzymanych doprowadził do zdarzenia drogowego, w którym została ranna osoba.

Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek podczas rutynowej kontroli drogowej. Policjanci na jednej z ulic Głubczyc zatrzymali 31-latka, który kierował osobowym volkswagenem. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że kierujący ma w organizmie blisko promil alkoholu.

Drugi przypadek miał miejsce również na terenie miasta. W sobotni poranek patrol został powiadomiony o zdarzeniu drogowym. Policjanci na miejscu zastali uczestnika zdarzenia oraz pasażera z którym podróżował. Kierowca uskarżał się na stan zdrowia w związku z tym powiadomiono również pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze wyczuli od uczestników zdarzenia alkohol. Po przebadaniu okazało się, że kierowca oraz pasażer są nietrzeźwi. Kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a z uwagi na swój stan zdrowia został przewieziony do szpitala z ogólnymi potłuczeniami ciała.

W niedzielne popołudnie w Baborowie, patrol zatrzymał kolejnego nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego. Był nim 63-letni mieszkaniec gminy. Ten zatrzymany okazał się być jednocześnie rekordzistą weekendu, ponieważ w wydychanym powietrzu miał blisko 3 promile alkoholu.

Nietrzeźwi stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego, jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących. Osoby, które nie boją się wsiadać za kierownicę po alkoholu muszą wiedzieć, że społeczeństwo nie wyraża zgody na takie zachowanie!

Info: KPP Głubczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: