Śmiertelne potrącenie pieszego przez ciężarówkę na rondzie w Prudniku

W środę 2 grudnia o godzinie 10:20 prudnickie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu starszego mężczyzny na pasach przy ulicy Powstańców Śląskich w Prudniku (rondo).

78-letni mężczyzna został potrącony przez ciężarówkę z naczepą.

Do rannego wezwano śmigłowiec LPR – Ratownik 23 z Hems Opole.

Niestety mimo udzielonej pomocy mężczyzna zmarł.

Nie wiadomo kto ponosi winę. Czy mężczyzna wszedł pod jadącą ciężarówkę, czy też kierowca nie zauważył mężczyzny na pasach. Dokładne przyczyny wypadku będzie ustalać policja.

„Kierowca czekał, żeby wjechać na rondo. Starszy pan wszedł mu zaraz przed maskę w martwym polu, kierowca ciężarówki nie spojrzał w lustro, by sprawdzić, czy przed maskę ktoś mu nie wszedł i ruszył. Dopiero, gdy ktoś zatrąbił i ja z dziewczyną zaczęliśmy mu wymachiwać i krzyczeć, to się zorientował, że coś jest nie tak. Wybiegł, złapał się za głowę, zaczął wyklinać, że nie widział i wtedy, gdy krzyczeliśmy by zjechał z niego, to w panice wskoczył za kółko i zjechał z mężczyzny.” – powiedział jeden ze świadków portalowi http://terazprudnik.pl

Do wypadku zadysponowana trzy zastępy straży pożarnej z JRG Prudnik, ZRM, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 23 i policję.

Foto: Tygodnik Prudnicki / terazprudnik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *