3 promile miał kierujący, który autem uderzył w ogrodzenie. Pasażer też był pijany.

We wtorkowe popołudnie policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym. Po przybyciu na miejsce okazało się, że dwie osoby były zakleszczone w środku. Po przebadaniu kierowcy i jego pasażera na zawartość alkoholu okazało się, że byli pijani. W dwóch przypadkach wynik wskazywał ponad 3 promile.

Policjanci we wtorkowe popołudnie zostali powiadomieniu o zdarzeniu drogowym do którego doszło na terenie jednej z miejscowości w gminie Kietrz. Funkcjonariusze pracujący na miejscu ustalili, że 27-letni kierujący mazdą na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Uderzenie było tak silne, że samochód przewrócił się na bok, a kierowcę i pasażera musiały wyciągać z samochodu służby ratunkowe przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Po przebadaniu na zawartość alkoholu okazało się, że 27-letni kierowca oraz 28-letni pasażer mają w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu. Na domiar złego kierowca mazdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W zdarzeniu obrażenia poniósł kierowca, którego zespół pogotowia przewiózł do szpitala.

Ta sytuacja pokazuje jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą jazda pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, na drodze nie jesteśmy sami, a przez nieodpowiedzialne zachowanie może dojść do tragedii. 27-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja Głubczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *