Kobieta z poszukiwanym dzieckiem ujęta przez funkcjonariuszy SOK w Opolu

We wtorek 20 kwietnia br. o godzinie 14:15 Dyspozytor POLREGIO zgłosił do Komendanta zmiany Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Opolu, że na peronie nr 4 stacji Opole Główne przebywa kobieta z dzieckiem, która wydaje się być nietrzeźwa. Małoletni chłopiec biegał po peronie głośno się zachowując, na co Jego opiekunka nie reagowała.

Wezwani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei stwierdzili, że zachowanie kobiety wskazuje na  stan pod wpływem środków odurzających. Pod opieką  beztroskiej 32–latki z Łodzi znajdował się jej 9-letni syn, który bez nadzoru przemieszczał się po peronie, gdzie prowadzony był ruch pociągów.  

Ze względu na stan kobiety na miejsce zdarzenia wezwano Pogotowie Ratunkowe oraz patrol Policji. W trakcie dalszych czynności ustalono, że kobieta posiadała przy sobie
4 dokumenty tożsamości, z czego 3, należące do nieletnich dzieci, zostały zgłoszone jako utracone. 9-latek znajdujący się pod jej opieką był zarejestrowany jako osoba poszukiwana w Systemie Informacyjnym Schengen.

Kobieta została przewieziona pod nadzorem Policji do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, a dziecko przekazane do Policyjnej Izby Dziecka w Opolu. Nieodpowiedzialne zachowanie opiekunki małoletniego dziecka mogło doprowadzić do poważnego zagrożenia zdrowia, a nawet utratę życia. Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii, a dziecko nie odniosło obrażeń. 

Dalsze czynności w sprawie prowadzone są przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu.

Tekst: www.kurier-kolejowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *