134 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci z kluczborskiej drogówki działający w ramach opolskiej grupy „SPEED” zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym swoim autem pędził 134 km/h. Dodatkowo kierowca poruszał się pojazdem bez ważnych badań technicznych. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Kluczborscy funkcjonariusz ruchu drogowego działający w policyjnej grupie SPEED, podczas minionego weekendu zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 80 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca nie posiadał ważnych badań technicznych na pojazd, którym się poruszał.

Kierującym okazał się 58-letni mieszkaniec województwa Śląskiego. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, dowód rejestracyjny oraz ukarali go mandatem i 10 punktami karnymi.

Przypominamy, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest zatrzymywany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo tego osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie o kolejne 3 miesiące. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Policja Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *