Pijani kierowcy zatrzymani przez policję.

W ostatnim czasie krapkowiccy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się 59-letni mieszkaniec gminy Strzeleczki. Mężczyzna mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, kierował osobowym fordem. Z kolei inny niechlubny amator „podwójnego gazu” wsiadł za kierownicę nie tylko nietrzeźwy ale i bez uprawnień. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka grzywna.

Mimo licznych apeli policjantów i częstych kontroli stanu trzeźwości kierowców, nadal wielu z nich decyduje się na jazdę po alkoholu. Pijani użytkownicy dróg nie zdają sobie spawy z tego, że stwarzają olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych.

W ostatnim czasie krapkowiccy policjanci zatrzymali trzech kierujących na tzw. „podwójnym gazie”. Do pierwszego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 45. Tam policjanci z krapkowickiej drogówki wchodzący w skład grupy „SPEED” patrolując tę trasę, zauważyli kierującego seatem, który jechał z prędkością blisko 150 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli. Jak się szybko okazało był nietrzeźwy. Badanie alkomatem pokazało blisko pół promila alkoholu w jego organizmie. Jak ustalili policjanci, 59-latek nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami, stracił je już wcześniej za jazdę po alkoholu.

Drugi zatrzymany to 44-letni mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna brał udział w kolizji, do której doszło we wtorek (25.05) na autostradzie A4. 44-latek kierując osobową skodą był poszkodowanym w zaistniałym zdarzeniu, jednak jak się szybko okazało był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy.

Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany wczoraj (26.05) w Steblowie, mieszkaniec gminy Strzeleczki. 59-letni mężczyzna kierując osobowym fordem miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Wszyscy zatrzymani odpowiedzą teraz za popełnione przestępstwa i wykroczenia przed sądem.

Pamiętajmy!

• będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;

• nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;

• mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;

• możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;

• następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

Policja Krapkowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *