Nietrzeźwi kierujący w rękach nyskich policjantów

Podczas minionego weekendu nyscy policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Kierujący citroenem, 37-letni nysanin, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego. Z kolei 43-letni kierowca daewoo w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Swoją podróż zakończył w rowie. Obaj zatrzymani muszą się teraz liczyć z karą do dwóch lat więzienia, grzywną i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze z nyskiej drogówki zatrzymali 2 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

Do pierwszego zdarzenia doszło 2 maja około godz. 12:00. Policjanci nyskiej drogówki zatrzymali kierującego citroenem w Nysie na ul. Pionierów. Kierowcą auta był 37-letni mieszkaniec nysy, którego wynik badania pokazał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny nietrzeźwy w Skoroszycach, kierując daewoo stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Badanie pokazało, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Obaj kierujący stracili już swoje uprawnienia, teraz odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy!

  • będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;
  • nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;
  • mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;
  • możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;
  • następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

Policja Nysa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *