21-latek uderzył w latarnie i dachował – miał 0,7 promila

Paczkowscy policjanci interweniowali wobec 21-latka, który spowodował kolizję drogową. Mający ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie, uderzył citroenem w latarnię, a następnie dachował. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

W sobotę, tuż po godzinie 2:30, policjanci z paczkowskiego komisariatu otrzymali informację o zdarzeniu drogowym w Trzeboszowicach. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 21-letni kierowca citroena na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, gdzie uderzył w latarnię wywracając następnie pojazd na dach.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Wynik badania na stan trzeźwości wskazał ponad 0,7 promila alkoholu w jego organizmie.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a pojazd odholowano na parking strzeżony. Teraz 21-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Oprócz kary pozbawienia wolności, musi się też liczyć z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. W takim stanie kierowca nie ma pełnej kontroli nad pojazdem i tym co się dzieje na drodze. Uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nietrzeźwi za kierownicą często też są skłonni do brawury i lekceważą przepisy drogowe. To może powodować wiele niebezpiecznych sytuacji. Apelujemy zatem do kierowców aby pamiętali, że na drodze są odpowiedzialni za siebie i innych użytkowników dróg. Dlatego nie warto ryzykować, a w drogę zawsze ruszać trzeźwym.

Źródło: KPP Nysa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *