Napadli w domu na 78-letnią kobietę. Zostali zatrzymani kilka minut po zgłoszeniu.

Do 12 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Brzegu. Mężczyźni mieli napaść na 78-letnią kobietę i zażądać od niej pieniędzy. Dzięki sąsiedzkiej czujności podejrzani zostali zatrzymani kilka minut po zgłoszeniu. Obaj byli nietrzeźwi.

3 czerwca tuż przed północą oficer dyżurny z brzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie o interwencji w jednej z miejscowości w powiecie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jego sąsiadka wzywa pomocy.

Funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego natychmiast udali się pod adres zgłoszenia. Tam zastali zgłaszającego, który wskazał im jednego z podejrzewanych mężczyzn. Policjanci zatrzymali 36-latka. W tym czasie drugi patrol sprawdzał miejsca gdzie mógł się oddalić drugi z podejrzewanych. Zaledwie chwilę później zatrzymali 28-latka kilka ulic dalej.

Jak wynika z policyjnych ustaleń mężczyźni wyważyli drzwi i siłą weszli do domu 78-letniej kobiety. Popychali ją, przeszukiwali pomieszczenia i zażądali pieniędzy. Kiedy kobieta coraz głośniej wzywała pomocy, napastnicy oddalili się.

Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Starszy, w organizmie miał ponad 2,5 promila, natomiast młodszy blisko 2. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutu usiłowania rozboju. Grozi im teraz do 12 lat więzienia.

Policja Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *