Pijani za kierownicą ujęci dzięki obywatelskiej postawie innych kierowców.

Tylko w ciągu ostatnich kilku dni policjanci strzeleckiej drogówki interweniowali wobec dwóch nietrzeźwych kierujących. 32-latek prowadził osobowego seata mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Z kolei 45-letni kierowca forda jechał z ponad 2 promilami. Kierowców tych udało się zatrzymać dzięki czujności strażaka ochotnika oraz małżeństwa z Opola. Nie bójmy się reagować. Zgłaszajmy każde zachowanie niezgodne z prawem.

W ubiegłą sobotę policjanci ze strzeleckiej drogówki otrzymali informację o nietrzeźwym kierowcy. Czujnością wykazał się strażak ochotnik z Rozmierki. Zauważył on osobowego seata, który poruszał się całą szerokością drogi. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce i zatrzymali pojazd do kontroli. Kierowcą okazał się 32-letni mieszkaniec Sierakowa Śląskiego. Policjanci przebadali go na zawartość alkoholu. Wynik badania wskazał ponad 3 promile w jego organizmie.

Do podobnego zdarzenia doszło również wczoraj w godzinach popołudniowych. Tym razem dyżurny strzeleckiej komendy otrzymał informację od mieszkańców Opola. Widzieli jak drogą krajową nr 94 jechał mężczyzna za kierownicą forda . Zahaczał on samochodem o barierki ochronne oraz wjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Na miejsce niezwłocznie zostali wezwani policjanci ruchu drogowego. Już po chwili zatrzymali do kontroli wskazany pojazd. Za kierownicą siedział 45-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Wynik badania alkomatem wskazał ponad 2 promile alkoholu.

Obu kierowcom zatrzymano prawo jazdy, a samochody odholowano na parking strzeżony. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi im kara grzywny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Obywatelska postawa kierowców pozwoliła zapobiec tragedii. Zatrzymano dwóch kierowców, których jazda w stanie nietrzeźwości mogła kosztować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Nie bójmy się reagować! W przypadku zaobserwowania naruszenia przepisów prawa dzwońmy pod numer alarmowy 112. Razem zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

Policja Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *