Szczęśliwy finał poszukiwań 12-latki w Dąbrówce Łubniańskiej

W piątek około godziny 21 do opolskich służb ratunkowych wpłynęła informacja o zaginięciu 12 letniej dziewczynki, która około godz 14 wyszła z domu i nie nawiązała kontaktu z rodzicami i najprawdopodobniej może potrzebować pomocy.

Po przyjeździe jednostek do punktu koncentracji przy remizie OSP Łubniany, zastępy wraz z policją oraz rodziną i znajomymi wyruszyli na poszukiwania w lesie pomiędzy miejscowością Dąbrówka Łubniańska a miejscowością Jełowa.

Strażacy wraz z policjantami przy pomocy m.in. quadów, latarek oraz kamer termowizyjnych prowadzili poszukiwania zarówno na obszarach leśnych jak i w okolicy torów oraz przejazdu kolejowego w Jełowej. Chwilę przed godziną 1 dziewczynka została odnaleziona w lesie przez policjantów. Strażacy oraz policjanci udzielili jej KPP oraz zaopiekowali się nią do momentu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Po przebadaniu dziewczynki przez ZRM została przekazana pod opiekę rodziców.

Na miejsce zadysponowano 2 zastępy z JRG 1 Opole wraz z quadem, 2 zastępy z OSP Łubniany, po jednym zastępie z OSP Luboszyce, OSP Brynica, OSP Jełowa, Sekcję Poszukiwawczo-Ratowniczą z OSP Suchy Bór, Jednostkę Ratownictwa Specjalistycznego OSP Skarbimierz, policję oraz ZRM.

Fot. Kewin i Opolskie na Sygnale.

Jedna myśl na temat “Szczęśliwy finał poszukiwań 12-latki w Dąbrówce Łubniańskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *