Nowe informacje w sprawie śmiertelnego wypadku na obwodnicy Opola

Będąc za kierownicą samochodu jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za własne życie i zdrowie, ale także za bezpieczeństwo innych osób. Kierując autem, powinniśmy bezwzględnie skupiać swoją uwagę na drodze. Żadne przedmioty i inne czynności nie powinny wtedy być dla nas ważne. Chwila nieuwagi może bowiem doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń. Tak było podczas wczorajszego wypadku, w którym zginęła przypadkowa osoba – 25-letnia kobieta.

Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny komendy miejskiej otrzymał informację o wypadku na obwodnicy Opola. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierująca renault z nieustalonej dotąd przyczyny, nagle zjechała na przeciwległy pas. 42-latka uderzyła w koło jadącej z przeciwnego kierunku ciężarówki. Ta złamała się i stanęła w poprzek drogi. I to właśnie w ,,ciężarowego kolosa” wjechała prawidłowo jadąca hyundaiem 25-latka. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Pasażerka z którą podróżowała i kierująca renault z obrażeniami trafiły do szpitala.

Na miejscu przez kilka godzin pod nadzorem prokuratury pracowali policjanci. Zabezpieczone ślady, przesłuchani świadkowie i oględziny miejsca zdarzenia pozwolą na odtworzenie przebiegu tego tragicznego w skutkach wypadku. W sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo.

Tych wydarzeń nie da się cofnąć, ale mamy wpływ na to, aby do podobnych wypadków nie dochodziło. Dlatego apelujemy o szczególną ostrożność na drodze. Pośpiech i choćby chwilowe odwrócenie uwagi są często przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń.

Źródło: KMP Opole

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: