Akcja ratunkowa na kąpielisku Zielona Zatoka w Łączniku – topił się mężczyzna

W niedzielę 15 sierpnia o godzinie 15:46 do prudnickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o topielcu na kąpielisku Zielona Zatoka w Łączniku.

Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 23 HEMS Opole.

Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu i rozpoznaniu ustalono, że osoba została wyciągnięta z wody przez ratowników pracujących na kąpielisku i prowadzona jest resuscytacja krążeniowo-oddechowa.

Po długiej walce służb udało się przywrócić funkcje życiowe u mężczyzny.

Poszkodowany drogą powietrzną został przetransportowany do szpitala w Nysie.

Jak informują strażacy z OSP Łącznik na swojej stronie fb:

Po przybyciu na miejsce zdarzenia przystąpiliśmy do akcji z wykorzystaniem m.in defibrylatora AED. Po kilkudziesięciu minutach intensywnych zabiegów resuscytacyjnych stwierdzono odzyskanie funkcji życiowych. Osoba poszkodowana została przetransportowana drogą lotniczą do szpitala w Nysie. Akcja ratownicza prowadzona była wspólnymi siłami z Lotniczym pogotowiem ratunkowym, WOPR, ZRM Korfantów oraz JRG Prudnik i OSP Chrzelice.

Na pochwałę zasługuje także postawa Druha Krzysztofa Temczyszyna z Ochotnicza Straż Pożarna w Rudziczce który będąc świadkiem zdarzenia bez wahania udzielił pomocy i wspierał nas aż do zakończenia działań.

Do działań zadysponowano zastępy z JRG Prudnik, OSP Chrzelice, OSP Łącznik, WOPR, ZRM oraz śmigłowiec LPR.

Foto: OSP Łącznik, OSP Chrzelice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *