Zderzenie bmw i motocykla na drodze między Zalesiem Śląskim a Sławięcicami – nie żyje motocyklista

W niedzielę 15 sierpnia o godzinie 17:20 do strzeleckich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej numer 426 na granicy powiatu strzeleckiego i kędzierzyńsko-kozielskiego.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Strzelce Opolskie, dwa z OSP Zalesie Śląskie, po jednym z JRG 1 Kędzierzyn-Koźle i OSP Sławięcice, zespół ratownictwa medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policję.

Na prostej drodze pomiędzy Zalesiem Śląskim a Sławięcicami doszło do zderzenia samochodu osobowego i motocykla.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło, gdy 28-letni motocyklista wyprzedzał samochód osobowy i uderzył w skręcające bmw.

Poszkodowany motocyklista został zabrany do szpitala.

Aktualizacja 16.08

Jak informuje portal kk24.pl – Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 28-latek kierujący motocyklem, wyprzedzał kolumnę pojazdów, która poruszała się w kierunku Kędzierzyna-Koźla. W trakcie tego manewru, kierowca samochodu marki bmw zjechał do krawędzi jezdni, wyhamował i podjął próbę skrętu w lewo. Motocyklista uderzył w tył samochodu.

Motocyklista został zabrany do szpitala w Katowicach przez śmigłowiec LPR, jednak nie udało się go uratować.

Foto: kk24.pl

      1. Bo Ty debilna Mario wiesz ile on jechał jak mu taki debil jak Ty zajechał drogę to mając 70 czy 90 na liczniku można stać się trupem. Mniej takich Mari na świecie i świat będzie piękny

  1. Motocyklistom się teraz w dupach przewraca.Wystarczy podejść wieczorem w Opolu na ul.Niemodlińską i Wojska Polskiego.Guzik ich inni obchodzą,byle on jechał i to jak najgłośniej i najszybciej.Mieszkam w 10 piętrowym bloku i takich tutaj jest 4.Razem jest około 400 rodzin.Tacy chorzy egoiści nie pomyślą o nas tylko musimy słuchać jak „gazuje”i bawi go to.Swoją drogą policja mogłaby się pofatygować i zrobić z tym porządek.

  2. Po pierwsze ile jechał ten motocyklista, a po drugie dlaczego wyprzedzał na linii ciągłej? Doświadczony kierowca przewidzi że na skrzyżowaniu ktoś może skręcić. O tej godzinie słońce świeci bezpośrednio od tyłu w lusterka co też może się trochę przyczyniło do nieuwagi BMW .sprawę trzeba do sądu oddać . Niech się Pani broni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: