Pijany kierowca ujęty przez świadka. Zablokował swoim samochodem auto pijanego kierującego

Zdecydowana postawa świadka pozwoliła zatrzymać mężczyznę podejrzanego o kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. 47-latek miał blisko pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie, za kierowanie autem będąc pod wpływem alkoholu, grożą surowe konsekwencje.

Blisko pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca osobówki, ujęty przez postronnego świadka. Czujność mężczyzny wzbudził kierowca opla, który nie mieścił się na swoim pasie ruchu i co chwilę zjeżdżał na pobocze drogi. Świadek podejrzewając, że kierowca może być pod działaniem alkoholu, zajechał mu drogę, blokując możliwość dalszej jazdy. Kierujący oplem wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo. Mężczyzna pobiegł za kierowcą, jednocześnie dzwoniąc na policję.

Policjanci przybyli na miejsce interwencji, przebadali na zawartość alkoholu kierowcę opla. Okazało się, że ma blisko pół promila alkoholu w organizmie. Oczywiście próbował tłumaczyć mundurowym, że miał ważny powód, aby wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Namysłowscy policjanci dziękują za szybką reakcję i odwagę w ujęciu kierowcy, będącego pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że pijany kierowca to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Warto zaznaczyć, że każda osoba ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie opisane jest w treści artykułu 243 Kodeksu Postępowania Karnego. W takich przypadkach należy także natychmiast wezwać patrol policji.

Policja Namysłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: