Poszukiwany ukrywał się na plantacji konopi indyjskich

Sąd orzekł karę pozbawienia wolności wobec 44-latka który dopuścił się oszustw. Mężczyzna nie stawiał się w zakładzie karnym i ukrywał przed policją. Wydano za nim list gończy. Niedługo po tym jego miejsce pobytu ustalili kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Poszukiwany ukrywał się na plantacji konopi indyjskich.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu prowadzili ustalenia dotyczące poszukiwanego listem gończym 44-latka. Mieszkaniec powiatu, miał bowiem orzeczoną karę bezwzględnego pozbawienia wolności za przestępstwa związane z wyłudzeniami kredytowymi. Zebrane informacje doprowadziły funkcjonariuszy do małej miejscowości w gminie Niemodlin.

To tam 2 września policjanci z Opola zatrzymali poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrywał się w domu swojego znajomego. W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych zajmowanych przez 19-latka, kryminalni ujawnili osiem krzaków ziela konopi indyjskich. Zakazane substancje narkotyczne zostały zabezpieczone i przewiezione do laboratorium kryminalistycznego.Natomiast obaj mężczyźni trafili do policyjnych aresztów.

19-latek usłyszał już zarzut uprawy ziela konopi indyjskich, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo został on objęty policyjnym dozorem. Natomiast poszukiwany listem gończym trafił prosto za więzienne mury.

Policja Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *